„Jako účetní u jiné společnosti neoprávněně pozměnila fakturační údaje v účetním systému, napsala na ně číslo účtu své známé, takže platby nechodily společnosti, ale ve prospěch účtu dané ženy, ta je pak pachatelce následně předávala v hotovosti,“ uvedla Uhlířová.

„V jiném případě jako brigádník uzavřela bez vědomí a souhlasu jménem jiné osoby úvěrovou smlouvu s jednou společností, peníze následně vybrala a použila pro svoji potřebu,“ řekla Uhlířová.

Účetní podváděla na více frontách

Dalšího podvodu se dopustila, když čerpala od státu neoprávněný příspěvek na bydlení v hodnotě 10 000 korun. Z důvodu změny svého trvalého bydliště na něj však neměla nárok.

Ani to podvodnici nestačilo. Díky své vychytralosti letěla zadarmo na dovolenou. „Vybrala si proto cestu do Egypta na poslední chvíli. Společnosti, která zájezd zprostředkovala, však předložila nepravdivý doklad o úhradě zájezdu ve výši téměř 63 000 korun, peníze ale ve skutečnosti společnosti neposlala,“ sdělila Uhlířová.

Žena za své podvádění nejspíše doplatí. Policisté jí obvinili z trestného činu podvodu. V současnosti je stíhána na svobodě.